• زمان : ۱۳۹۶/۴/۲۹،‏ ۱۵:۰۶
  • نمایش : ۵۵۰ دفعه
  • موضوع : علوم و فنون
یکی از شیوه های رایج در آموزش برتر و همینطور سرگرمی ، "نقش گرفتن"است. فرآیندی که با عنوان شناخته میشود. در این شیوه با ابزارهای مختلف ، از ماسک و لباس مبدل گرفته تا گریم و دکور و ...برای مخاطبان نقشی در نظر گرفته میشود

تکنولوژی های تازه ، سرگرمی ، آموزش


یکی از شیوه های رایج در آموزش برتر و همینطور سرگرمی ، "نقش گرفتن"است. فرآیندی که با عنوان  شناخته میشود. در این شیوه با ابزارهای مختلف ، از ماسک و لباس مبدل گرفته تا گریم و دکور و ...برای مخاطبان نقشی در نظر گرفته میشود و آنها با فرو رفتن در نقش خود ، به آموزشی لذت بخش میپردازند.چنین شیوه ی آموزشی ای در حوزه هایی همچون تاریخ و جغرافی و ادبیات تا علوم  محض کاربردهای فراوانی دارد و در بسیاری از مراکز آموزشی از آن استفاده میشود.

استفاده از این شیوه جدا از ارزش های آموزشی ، درگیری ها و سختی های فراوانی هم دارد که  باعث میشود در بسیاری از موارد از این شیوه چشم پوشی کرد و آن را به کناری نهاد.اما با پیدایش فناوری های تازه ، امیدهای تازه ای هم به نفع این شیوه در دل طراحان برنامه های درسی و معلمان و ... بیدار شد. مثلا دوربین های "کینکت"یکی از این ابزارهای نوظهور بودند. این تکنولوژی باعث شد دریچه ای تازه از نقش پذیری بای موزه ها و مدارس و مراکز آموزشی غیر رسمی  باز شود...اما این تکنولوژی تازه پا بوده و کاستی های زیادی داشت .

اما در این روزها روی موبایلهای هوشمند ، با پردازنده ای قوی و گرافیک سطح بالایی که دارند ، اپلیکیشنی ظهور یافته که گام تازه و بلندی در نقش پذیری را برداشته است. اپلیکیشن MSQRDمیتواند به شکل یک فیلتر همزمان و سریع عمل کرده و با دقت بسیار خوبی تغییرات چهره را اعمال میکند. این تکنولوژی با کیفیت بسیار بالا و استفاده از آلگوریتمهای بسیار دقیق خود میتواند تحولی در طراحی برنامه ای درسی مبتنی بر نقش پذیری و نیز طراحی ابزارهای نمایشی موزه ا و مراکز علم ایجاد کند.